facebook
instagram
youtube
spotify

Pierwszy Summer Fog Festival odbył się w Warszawie w 2019 r. Niekwestionowaną gwiazdą był Nick Mason, którego występ oceniony został jako „fenomenalny” oraz „wyjątkowy”. Oprócz perkusisty i założyciela Pink Floyd wystąpili: David Cross & David Jackson Band, Soft Machine, Amarok i Belive. Organizatorzy nie spoczęli na laurach i… niestety, realizację kolejnych edycji pokrzyżowały zawirowania związane z pandemią.

– Bardzo lubię film „Kto nie maszeruje ten ginie”. To dewiza Legii Cudzoziemskiej. Podczas pandemii najłatwiej byłoby poddać się i nic nie robić. To zupełnie nie w moim stylu. Mamy rok 2023, mimo wszystkich trudności, które mam nadzieję są już za nami, Summer Fog Festival powraca! Moim celem i marzeniem jest, by był to najbardziej znany festiwal ambitnego rocka progresywnego w Europie – mówi Kamil Kubica, organizator i pomysłodawca festiwalu.

Założeniem Summer Fog Festivalu jest, by zaprezentować jak najszersze spektrum ambitnej muzyki rockowej. Podstawą line-up’u zawsze stanowią i będą stanowić grupy związane z nurtem rocka progresywnego. Formuła imprezy pozostaje otwarta na inne gatunki ambitnego grania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na Summer Fog Festiwalu pojawiły się zespoły sięgające po art rock, rock psychodeliczny, muzykę elektroniczną, acid rock, neopsychodelię, rock alternatywny czy wreszcie muzykę neoprogresywną bądź space rock.

Na scenach festiwalu zawsze znajdzie się miejsce nie tylko dla zagranicznych sław, ale również dla polskich zespołów.

Summer Fog Festival jest miejscem spotkań ludzi o różnych wrażliwościach, ludzi nastawionych „pro” a nie „anty”, ludzi otwartych na sztukę i kulturę. Dlatego wokół muzyki odbywać się będą spotkania, warsztaty, wystawy, konferencje i prezentacje.

– Moim dążeniem jest, by Summer Fog Festiwal wybił się poza ramy, szablony i nie był wyłącznie krajową sensacją. Publiczność odwraca się od ambitnej muzyki? Przeciwnie! Po prostu nie ma dla nich – zespołów i fanów – miejsca, gdzie poczuliby się jak u siebie. Pragnę, by mój festiwal był takim miejscem dla miłośników rocka z każdego zakątka Europy – podkreśla K. Kubica.

W 2023 r. Summer Fog Festival odbędzie się w katowickim Spodku w dniach 15 i 16 lipca.