facebook
instagram
youtube
spotify

Najlepsze koncerty rockowe w Polsce 2023

Prawdziwe święto fanów wszystkich odmian prog rocka potrwa w tym roku dwa dni. 15 i 16 lipca w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, na którym headlinerami będą Nick Mason z Pink Floyd oraz Steve Hackett z Genesis. To nie koniec listy gwiazd, jakie pojawią się na Summer Fog Festival ’23.

Line-up Summer Fog Festival — koncerty rockowe w Polsce 2023

Koncerty rockowe w Polsce to niezwykle popularne wydarzenia dla fanów muzyki. Coraz więcej znanych i lubianych artystów zagląda do naszego kraju z występami, co stanowi gratkę dla miłośników dobrego grania. Szczególnie lato to świetny czas, podczas którego organizowanych jest wiele imprez muzycznych. Długie wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu do późnych godzin, a klimatyzowane hale dają ulgę od upalnej pogody. I choć w środku jest przyjemnie chłodnie, to publiczność, muzyka i twórcy sami tworzą gorącą atmosferę tak jak podczas Summer Fog Festival.

koncerty rockowe w polsce 2023

Nick Mason — Pink Floyd  koncert w Polsce

Pink Floyd – legendarna rockowa grupa znana z takich hitów jak „Another Brick In The Wall”, „The Great Gig In The Sky” oraz „Wish You Were Here” ze sprzedanymi ponad 250 mln płytami na świecie. Muzyka często określana jako rock psychodeliczny, a także progresywny. Ich twórczość łączy w sobie wyjątkową zabawę z grafiką, znaczącymi tekstami z przesłaniem, niepowtarzalnym dźwiękiem, a także widowiskowymi i rozbudowanymi występami na scenie.

Nick Mason – perkusista znany z Pink Floyd, który występuje z grupą przez cały okres jej działalności. W swoich solowych dokonaniach raczej nawiązywał do gatunku jazz-rocka. Znany z utworów „Fearless”, „ Atom Heart Mother” i „Green In the Colour”.

pink floyd koncert

Steve Hackett 

Steve Hackett – gitarzysta występujący solowo, ale też współpracował z Genesis czy GTR i reprezentujący style rocka progresywnego oraz pop rock, art rock czy hard rock. Jego popularne utwory to „Spectral Mornings” czy „The Red Flowers Of Tachai Blooms Everywhere”.

najlepsze koncerty rockowe w polsce 2023

SBB

SBB jest uznawany za jedną z najważniejszych formacji rockowych w Polsce i ma wielu oddanych fanów zarówno w kraju, jak i za granicą. W ciągu swojej ponad 50-letniej kariery zespół wydał wiele albumów studyjnych i koncertowych oraz brał udział w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych.

koncerty rockowe w polsce 2023 w katowicach

Riverside

Riverside to polska grupa muzyczna założona w 2001 roku w Warszawie. Ich muzyka oscyluje wokół gatunków rocka progresywnego, metalu progresywnego i psychodelicznego. Zespół słynie z niezwykle rozbudowanych i złożonych aranżacji, długich utworów oraz klimatycznych i emocjonalnych tekstów, poruszających tematykę życia, śmierci, samotności czy depresji. Skład zespołu to: Mariusz Duda (wokal, gitara basowa, gitara akustyczna), Maciej Meller (gitara prowadząca), Michał Łapaj (instrumenty klawiszowe) oraz Piotr Kozieradzki (perkusja). 

koncerty rockowe w polsce 2023 w spodku

Steve Hillage

Steve Hillage to brytyjski muzyk, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny, znany przede wszystkim z działalności w latach 70-tych. Jego styl gry na gitarze jest charakterystyczny ze względu na użycie efektów dźwiękowych i technik takich jak tapping, co wpłynęło na rozwój gatunków muzycznych takich jak space rock, progresywny rock i post-punk.

koncerty rockowe w polsce 2023 w katowicach w spodku

IQ

IQ to brytyjski zespół rockowy założony w 1981 roku. Grupa jest znana ze swojego klasycznego rocka progresywnego, a ich styl muzyczny często porównuje się do takich zespołów jak Genesis, Yes czy Pink Floyd. Zespół zyskał popularność w latach 80. dzięki albumom „The Wake” i „Nomzamo”. W skład zespołu wchodzą: Peter Nicholls (wokal), Mike Holmes (gitara), Paul Cook (klawisze), Tim Esau (bas) i Neil Durant (perkusja). IQ kontynuuje swoją działalność i koncertuje na całym świecie, wydając także nowe albumy, takie jak „Resistance” czy „The Road of Bones”.

ciekawe koncerty rockowe w polsce 2023

Gong

Gong to brytyjski zespół rockowy założony w latach 60. Jego styl muzyczny obejmuje elementy rocka progresywnego, jazzu, space rocka i psychodelii. Zespół jest znany z długich improwizacji, eksperymentów dźwiękowych i kreatywnych aranżacji. Wśród najbardziej znanych albumów Gongu znajdują się „Camembert Electrique”, „Flying Teapot” oraz „Angel’s Egg”. Gong miał duży wpływ na rozwój muzyki progresywnej i psychodelicznej.

koncerty rockowe w polsce w 2023 roku

O.R.K

Muzyka O.R.K łączy elementy rocka progresywnego, awangardy, jazzu i elektroniki, tworząc oryginalne i innowacyjne brzmienie. Teksty utworów poruszają tematykę związaną z kondycją ludzkiego umysłu, emocjami i społecznymi problemami.

jakie koncerty rockowe w polsce 2023

Collage

Collage to polski zespół rockowy założony w 1985 roku. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka progresywnego, metalu progresywnego oraz muzyki awangardowej. Charakterystyczne dla Collage jest także użycie różnego rodzaju instrumentów klawiszowych i elektronicznych, takich jak syntezatory czy samplery.

koncerty rockowe w polsce 2023 na ktore warto sie wybrac

Zapraszamy do zakupu biletów na koncerty rockowe w Polsce 2023

Zapraszamy do zakupu biletów na nasze koncerty rockowe w Polsce w 2023, które odbędą się 15 i 16 lipca w katowickim spodku. Bilety jednodniowe w cenie 349 zł są dostępne w sprzedaży od 1 kwietnia. Karnet dwudniowy w cenie 499 zł (miejsca siedzące, numerowane) są do nabycia w systemie www.eventim.pl