facebook
instagram
youtube
spotify

Summer Fog Festival – The Steve Hillage Band!

Gong, Carl Palmer, Lion Shepherd to zespoły dotychczas ogłoszone przez organizatora Summer Fog Festival 2020. Do tego składu dołącza od dawna wyczekiwany przez polskich fanów The Steve Hillage Band. Festiwal odbędzie się 12 września br. w warszawskim klubie Progresja.

W kręgach muzyki progresywnej i psychodelicznej Steve Hillage to prawdziwa figura. Urodził się w Anglii, pierwsze eksperymenty muzyczne i występy realizował w późnych latach 60. Oprócz nagrań pod własnym nazwiskiem, był również członkiem zespołów: Khan, Gong oraz System 7. Bogata w artystyczne wydarzenia kariera muzyka była przepełniona pasją do muzyki i występami na żywo. Hillage brał udział w premierowym wykonaniu koncertowym „Tubular Bells” Mike Oldfielda, a jego płytę „Green” współprodukował perkusista Pink Floyd – Nick Mason.

Od lat 80. Steve Hillage pracuje również jako producent muzyczny. Współpracował między innymi z takimi wykonawcami i zespołami jak: Simple Minds, It Bites, Murray Head, Nash the Slash, Real Life, Cock Robin, The Charlatans, Tony Banks czy Robyn Hitchcock.

– Wiem jak bardzo polscy fani czekali na przyjazd The Steve Hillage Band. Sam jestem wielkim, oddanym fanem jego twórczości, więc nie mogę się już doczekać jego występu! Mam nadzieję, że ta edycja Summer Fog Festival będzie dla publiczności satysfakcjonująca. Nie chcę jeszcze niczego przesądzać, ani teraz zbyt wiele zdradzać, lecz może okazać się, że to nie ostatnie tegoroczne ogłoszenie – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator Summer Fog Festival.

The Steve Hillage Band pojawi się w Warszawie w doborowym składzie: Steve Hillage – gitara, śpiew; Miquette Giraudy – instr. klawiszowe, śpiew; Kavus Torabi – gitara, śpiew; Dave Sturt – bas, śpiew; Fabio Golfetti –gitary, śpiew; Cheb Nettles – perkusja, śpiew; Ian East – saksofon i flet.

Podczas koncertów, które Hillage rozpoczął w 2019 r. zespół koncentruje się na utworach z solowych albumów artysty: „Green”, „L”, „Fish Rising” oraz „Motivation Radio”. Będzie to pierwszy występ The Steve Hillage Band w Polsce.

The Steve Hillage Band w Polsce wystąpi jako gwiazda na warszawskim Summer Fog Festival, 12 września, sobota, Klub Progresja, Fort Wola 22.  Dotychczas poinformowano o występach Carla Palmera oraz zespołów Gong i Lino Shepherd. Karnety pojawią się w sprzedaży w maju – cena 249 zł. Będzie je można nabyć za pośrednictwem: ebilet.pl, progresja.com i goout.pl. Organizator nie wyklucza, że do ogłoszonych czterech już zespołów dołączą następne.