Koncerty

Uli Jon Roth – gitarowy geniusz i były członek kultowej grupy The Scorpions powraca do Polski z legendarną płytą Tokyo Tapes, którą zaprezentuje w całości 3 września w katowickim Mega Clubie!
Urodzony w Dusseldorfie wybitny multiinstrumentalista i muzyczny wizjoner w latach 70. był gitarzystą i kompozytorem The Scorpions, z którymi nagrał 5 doskonale przyjętych płyt. Po odejściu z zespołu założył własną grupę Eletric Sun, a następnie zaczął rozwijać karierę solową. Wielu znanych muzyków wskazuje go dziś jako swoją największą inspirację. Magazyn Guitar World umieścił Rotha na 50. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszechczasów.
Tokyo Tapes – ostatni album The Scorpions, na którym można było usłyszeć dzikie dźwięki gitary Rotha – spotkał się z doskonałym przyjęciem i szybko uzyskał status kultowego. Podczas koncertu w Katowicach, będącym jedynym występem muzyka w Polsce w ramach jego światowej trasy, usłyszymy wszystkie utwory z płyty Tokyo Tapes w nowych, autorskich aranżacjach.
Zapraszamy na popis wirtuozerii i muzycznego talentu, które uczyniły Rotha jednym z najważniejszych gitarzystów w historii rocka!
3.09.2017 (niedziela), godzina 20.00
Katowice MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/uli-jon-roth/